Przecinarki manualne

Układanie glazury i płytek z kamienia naturalnego jest obecnie popularną formą usług. Osoby, które się tym zajmują, najczęściej wykonują niewielkie zlecenia w mieszkaniach zbiorowego budownictwa czy w domach. W praktyce oznacza to położenie 3-4 m2 płytek w kuchni czy łazience. Do takich prac doskonale nadają się manualne przecinarki do glazury z serii Sigma. Mają one niewielkie rozmiary, co pozwala na umieszczenie ich w dowolnym miejscu, bez konieczności zapewnienia wolnej przestrzeni czy dostępu do gniazdka sieciowego. W sprzedaży mamy modele: Sigma 3B4M 62, Sigma 3D4M 90, Sigma 3E4K 129, Sigma 3E4M 127, Sigma 3F4M 156 oraz kilka innych.

Każdy z wymienionych wariantów przecinarek charakteryzuje się nieco innymi parametrami. Sigma 3B4M 62 idealnie nadaje się do cięcia cienkich płytek przy efektywnej długości cięcia 62,5 m. W przypadku modeli Sigma 3D4M 90 ten drugi parametr wynosi aż 90 cm. Natomiast model Sigma 3F4M 156 umożliwia przecinanie płyt o długości 156 cm i grubości do 20 mm. Wymienione przecinarki nie wyczerpują jeszcze naszego asortymentu. Poza serią Sigma proponujemy również przyrządy Rubi TZ – 1500, przecinarki ręczne do płytek ceramicznych Montolit Masterpiuma 125P3 oraz Raimondi RAI63S – 63cm. Wszystkie urządzenia są wyposażone w praktyczne rozwiązania, takie jak łamacze płytek, regulatory i ograniczniki cięcia. 

 


Dlaczego warto wybrać przecinarkę do glazury Sigma?

Przecinarka do glazury Sigma sprawdzi się wszędzie tam, gdzie charakter i wielkość opracowywanej przestrzeni nie pozwalają na pracę z dużą i nieporęczną maszyną elektryczną. Przecinarka manualna może zostać łatwo przeniesiona w inne miejsce, co w wypadku bardziej złożonych urządzeń elektrycznych nie jest już takie proste, choćby ze względu na ich wagę. Trzeba również dodać, że ważnym atutem przecinarek do glazury Sigma jest fakt, że to maszyny proste i intuicyjne w użyciu, co bezsprzecznie ułatwia i usprawnia pracę. Sigma to sprawdzona marka, po którą sięgają doświadczeni profesjonaliści, ale też ludzie zajmujący się kładzeniem glazury raczej amatorsko i we własnym zakresie.

 

Zalety maszynki Sigma

Wymienione atuty maszynki Sigma nie są jedynymi zaleta tego urządzenia. Podczas prac z maszynką ręczną praktycznie nie dochodzi do pylenia, dzięki czemu narzędzia Sigma mogą być z powodzeniem używane w zamkniętych pomieszczeniach. Prostota, z jaką działają maszynki ręczne, sprawia, że w zasadzie trudno jest zepsuć gilotynę, co z kolei przekłada się na niezawodność i wieloletnią żywotność urządzeń. Trzeba również zwrócić uwagę na rzecz oczywistą, ale jednak wartą podkreślenia – maszynki Sigma to urządzenia manualne, a zatem niezależne od źródeł prądu elektrycznego. Dzięki temu sprawdzą się również w miejscach, w których brak dostępu do gniazdka.